Son yıllarda artık her apartmanda gördüğümüz cam balkon sistemleri tüm mevsimsel şartlarda çok avantajlı kullanımlara sahiptir. Yazın sıcağı olduğu gibi içeri almayan, kışın da yağışlı havalarda balkonunuzun ıslanmasını engelleyen bir yapısı bulunur. Ayrıca rüzgarı yüzünüzde hissetmek istediğinizde de pratik bir şekilde saniyeler içerisinde balkon camlarını açarak, balkonunuzu adeta bir teras haline getirebilirsiniz.

Cam Balkon Kapama Sistemleri Kurulumu

Cam balkon standart olarak raylar üzerinde hareket eden büyük cam panellerden ibarettir. Sistem çok basittir fakat kullanılan malzeme kalitesi ve montaj çok önemlidir. Zira bu camlar çok ağırdır, düzgün montajlanmamış camlar yerinden çıkarsa sizin veya daha kötüsü dışarıdaki başka bir insana ciddi zararlar verebilir. Zira dışarıya düşen camın ağırlığı, yer çekiminin de etkisi ile ölümcül olabilir. Bu yüzden cam balkon kapama sistemleri için daima bilindik ve referansları bol bir firma ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Cam balkon kapama sistemlerinde kullanılacak dev cam paneller her zaman şeffaf olmak zorunda değildir. Dilerseniz farklı koyu renkler tercih ederek balkonunuzu dış dünyaya kapatabilirsiniz. Bu tip panellerde siz dışarıyı görebilirken dışarıdan hiç kimse içeriyi göremeyecektir. Ayrıca güneş ışınları da daha zor gireceği için yaz aylarında balkonunuz normalden daha serin olacaktır.

Cam Balkon Kapama Sistemleri Maliyeti

Evinize cam balkon yaptırmak istiyorsanız doğal olarak ne kadar tutacağını da bilmek istersiniz. Fakat bu maliyeti belirleyen çok fazla unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise malzeme kalitesidir. Cam balkon kapama sistemlerindeki en önemli malzeme kalemleri camların üzerinde yürüyeceği yaylar, cam paneller, tekerlektir. Tekerleklerin sayısı da, cam panellerin rengi de veya tekerleklerin yürüyeceği panel de fiyata etki etmektedir. Daha çok tekerli ve kaliteli bir panelle camlarınız çok rahat hareket edecektir. Teker sayısı minimum tutulup panelde de kaliteli bir malzeme kullanılmazsa toplamda yüzlerce kiloyu bulan camları hareket ettirmek daha az kolay olacaktır. Tabi yine de en alt standartta dahi normal bir insanın camları hareket ettirebileceği bir şekilde düzenlenmektedir.

Bunun yanı sıra fiyatı asıl etkileyen etken balkonunuzun büyüklüğüdür. Büyük bir balkon için yapılacak cam balkon kapama sistemleri için çok daha fazla malzeme gerekecektir. Bu da doğal olarak fiyatı artıracak bir etkendir. Bunun yanı sıra bazı balkonlar yapıları gereği çok farklı mimarilere sahip olabiliyorlar. Bu tarz standart olmayan tasarımlar için işçilik ve malzeme masrafları da daha fazla olacaktır. Normal bir balkon üzerinde sadece 1 gün çalışan ekip, çok farklı tasarıma sahip olan bir balkon üzerinde 3 veya 4 gün çalışmak zorunda kalabilir. Teknik ekibin balkonunuzda yapacağı çalışma süresi uzadıkça maliyette artacaktır. Tabi cam balkon montaj firmaları bu süreleri daha işlemin başında hesaplayarak sizlere değişmeyecek bir fiyat sunmak zorundadır.

Cam Balkon Modelleri

İstanbul’un diğer bölgelerinde cam balkon konusunda hizmet almak için ; Bayrampaşa cam balkon, Avcılar Cam Balkon kısımlarını inceleyebilirsiniz.